Mama, ty si teploš, alebo čo o „tom“ vedia druháci

Autor: Zuzana Široká Faisst | 10.11.2014 o 12:23 | (upravené 10.11.2014 o 14:37) Karma článku: 9,93 | Prečítané:  2979x

Môjho sedemročného syna zaujíma vesmír, lyžovanie, technika, lego, detské knihy a hľadanie pokladov v garáži. O sexe a veciach s tým súvisiacich nemá ani potuchy. Myslela som si...

Popoludní sa chalani z dediny stretávajú na futbalovom ihrisku. Od päťročných drobcov v plantavých kraťasoch až po vymakaných maturantov, všetko to lieta po tráve, čvachtá sa blatom a... nadáva odušu. Dávid sa od veľkáčov učí všakovaké futbalové finty a šťavnaté nadávky. Aby ich nezabudol a otestoval ich účinok, skúša ich na mne. Nasledujúce riadky budú trochu nekultivované, prepáčte.

  • pri večeri: mama, ty si ale teploš, dobre vieš, že mi nemáš dávať na tanier paradajky!

  • jeho malá sestra sa potkne o hračku: mamá, Elisa to schytala do vajec!

  • manželovi sa nedarí uvoľniť prasknutú žiarovku: tato, ty z toho porodíš!

  • iné menej úsmevné výrazy a frázy, ktoré určite nemá od nás. Tie, ktoré pomenúvajú isté časti tela a činnosti nimi vykonávané.

Niektoré situácie sú celkom úsmevné, pri niektorých neviem, ako reagovať. Naše deti nepozerajú televízne programy pre dospelých, nechodia do krčiem či iných zariadení, kde sa takýto slovník používa. Cestujú však školským autobusom, na športové tréningy, kde-tu začujú útržky rozhovorov tínedžerov. Nevedia, o čo sa jedná, výrazové prostriedky zúčastnených sa im však zdajú opakovania- a testovaniahodné.

Viem, iné deti vedia viac. Sedemročné dievčatá takmer všetko. Nedávno dievčatá od susedov usporiadavali lesbickú svadbu, lebo chalani chceli radšej rozobrať starý počítač. Za ríbezľovým kríkom s patričnými zvukovými efektmi priviedli na svet plastové dieťa. (Zo spermobanky predsa, teta).

Zatiaľ má náš syn podobné záležitosti na háku. Svadby, bozkávačky, pôrody, sexualita v akejkoľvek podobe ho nezaujímajú. Iba opakuje počuté. Lenže raz to aj u neho urobí klik a spojí si niektoré veci. A ja nechcem, aby jeho sexuálne uvedomenie začínalo lesbickými (nič proti LGBTI) svadbami, spermobankou a slovami na f. Že by sme začali s vysvetľovaním, aby nás nepredbehli jeho poučené, svetaznalé spolužiačky? Alebo máme radšej čakať, kým sa začne pýtať?

Neviem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?